Oras vanduo šildymo kaina ir viskas ką turite žinoti prieš įsirengiant

Oro – vanduo šilumos siurbliai gali būti puikus būdas gaminti šilumą jūsų namuose. Kaip ir dauguma šilumos siurblių, jie yra draugiški aplinkai. Nors oras – vanduo šilumos siurbliai turi daugybę privalumų, yra dalykų kuriuos reikia žinoti prieš įrengiant tokią sistemą.

Techninė priežiūra

Visi šilumos siurbliai turi garantiją, kuri trunka nuo 2 iki 5 metų. Taip pat iš montuotojų galite gauti garantiją darbams kuri trunka iki 5 metų. Taip pat dažniausiai siūloma pratęsti garantiją ilgesniam laikui. Tačiau privalu žinoti, kad norint turėti galiojančia garantiją, privalėsite užsakyti kasmetinius garantinius serviso aptarnavimus.

Jūsų montuotojas turėtų palikti jus su aiškia rašytinė informacija, kurioje būtų atkreipiamas dėmesys į bet kokius techninės priežiūros patikrinimus, kurie turėtų būti atlikti, norint kad įrenginys tinkamai ir ilgai veiktų. Tai užtikrins, kad viskas veiktų sklandžiai ir nuosekliai visą savo tarnavimo laiką. Prieš nuspręsdami įsigyti šilumos siurblį, visada turėtumėte pasikalbėti su tiekėju dėl tikslių techninės priežiūros reikalavimų. Labai tikėtina, kad jums bus paprašyta kasmet tikrinti tokius dalykus kaip oro įleidimo groteles ir garintuvą, tik užtikrinant, kad juose nebūtų lapų ir nuolaužų. Taip pat turėsite pašalinti, bet kokius augalus prie šilumos siurblio lauko modulio.

Jūsų montuotojas gali imtis priemonių patarti jums apie centrinio šildymo manometro tikrinimo jūsų namuose laikas nuo laiko. Jei taip yra, turėtumėte parodyti, kaip tai padaryti, todėl įsitikinkite, kad užtikrinsite, kad įdiegėjas atliktų šiuos veiksmus. Tai yra užkirsti kelią šilumos siurblio užšalimui žiemos ore naudojant anti-freeze. Antifrizo koncentracijos lygis yra kažkas, kad montuotojas ims laiko patikrinti, kada jis ateina į jūsų namus, kad galėtumėte aptarnauti siurblį. Jei jūsų šilumos siurblyje yra išorinių šaldymo vamzdžių (labai neįprasta), jiems reikia kasmet aptarnavimo iš šaldymo inžinieriaus.

Sistemos montuotojai turėtų jus perspėti apie nuolatinį sistemos slėgio patikrinimą. Todėl eksploatuodami oras – vanduo šildymo sistemą laikas nuo laiko tikrinkite slėgį šildymo sistemoje.

Jei jūsų šilumos siurblio sistema yra su išorine freono linija, pagal Europos Sąjungos reikalavimus yra privalu atlikti sistemos patikrinimus, kuriuos gali padaryti tik atestuotas šaldymo inžinierius.

Oras vanduo šildymo kaina

Svarbu žinoti oras – vanduo šilumos siurblio įrengimo kainą, norint palyginti su alternatyvomis. Kaip ir daugelis šilumos siurblių, jie gali būti šiek tiek brangesni įsigyti ir įdiegti. Tipiški oras – vanduo šilumos siurbliai kainuoja nuo 5500 iki 9500 EUR, o modernesnių sistemų kainos kainos gali siekti iki 15 000 EUR. Kalbant apie eksploatacines išlaidas, jie paprastai skirsis priklausomai nuo jūsų namų dydžio ir izoliacijos kiekio. Pastarasis iš jų yra esminis aspektas, kai kalbama apie sistemos išlaidas ir bendrą efektyvumą.

Dalykai kuriuos privalote žinoti rinkdamiesi oras – vanduo šilumos siurblį

  • Žematemperatūris šilumos tiekimas, palyginti su naftos ir dujų katilais, todėl reikės didesnių radiatorių. Grindinis šildymas šiuo atveju yra tinkamesnis.
  • Jie geresni su grindų šildymu ar šiltu oro šildymu ir efektyviau dirba sujungiant su didesniais radiatoriais.
  • Jiems reikia elektros energijos.
  • Reikia itin gerai izoliuoto būsto, kad galėtumėte sutaupyti ir džiaugtis mažomis elektros sąnaudomis.
  • Skleidžia garsą kaip ir oro kondicionieriaus, kai jis veikia.
  • Turi nuolat veikti žiemos metu, dėl to triukšmas gali būti didesnis.
  • Žiemą dėl mažo našumo koeficiento (COP) reikšmė yra mažesnė.
  • Lauke esant ypač žemai temperatūrai (-20oC) šildytis turėsite elektrinio teno pagalba.
  • Oras – vanduo šilumos siurblio įrengimo kaina paprastai yra nuo 5500 iki 9500 EUR.

PASIŪLYMAS!

Užpildykite užklausos formą ir gaukite 10% nuolaidą šilumos siurblio montavimo darbams.

Daugiau skaitykite:

Šildomas veidrodis: kas tai yra ir ar man jo reikia?

Vonios veidrodžiai patys savaime yra prabangos ir komforto simbolis. Kuo jie įspūdingesni, tuo gražiau atrodo vonios kambarys, tuo daugiau laiko praleidžiame vonioje besimėgaudami prausimosi ir grožio procedūromis. Tačiau norint, kad…

Oras – vanduo šilumos siurblių privalumai ir trūkumai

Ar oras – vanduo šilumos siurblys jums tinka? Jūs turite elektrinį arba dujinį katilą ir dideles sąskaitas už šildymą? Pavargote kas dieną prižiūrėti kieto kuro katilą? Ar svarstėte šildymo katilą…

Geoterminis šildymas ir jo kaina

Geoterminis šildymas – ne nauja technologija. Šilumos siurbliai pasaulyje naudojami jau 60 metų. Jie dirba su gamta, o ne prieš ją. Šilumos siurbliai gali šildyti ir vėsinti. Namus, komercinius pastatus…