Viskas ką turite žinoti apie grindinį šildymą

Ieškote būdų šildyti namus?

Grindų šildymas gali būti sprendimas, nes nėra jokio geresnio jausmo nei išlipti iš lovos šaltą dieną ir šildyti kojas ant šildomų grindų!

Yra keletas dalykų, kuriuos reikia apsvarstyti, prieš nusprendžiant įdiegti grindinį šildymą, įskaitant: grindų konstrukciją, grindinio šildymo sistemos gamintoją, šilumos šaltinį.

Šis straipsnis padės jums atsakyti į visus šiuos klausimus ir dar daugiau.

Grindinio šildymo pranašumai.

Visų pirma – jums nereikės turėti radiatorių kambaryje, todėl erdvę galima išsaugoti atlaisvinant sieną, kuri kitu atveju būtų skirta radiatoriams. Grindinis šildymas taip pat yra labai efektyvus būdas šildyti kambarį ir suteikia malonesnę šilumą nei radiatoriai. Be to, šiluma išsiskiria labai švelniai. Nėra šaltų taškų ir, kadangi didžioji dalis šilumos yra sutelkta apatinėje kambario dalyje, švaistoma labai mažai šilumos.

Vandeninio šildymo sistemos.

Šlapios sistemos naudoja šiltą vandenį iš centrinio šildymo sistemos. Vanduo pumpuojamas per plastikinius vamzdžius, kurie yra pritvirtinti prie pagrindo, prieš pradedant įrengti naują galutinį paviršių. Šio tipo grindų šildymas taip pat sumažina vandens šildymo išlaidas, nes vanduo naudojamas žemesne temperatūra nei standartiniai radiatoriai.

Elektrinio šildymo sistemos.

Elektros sistemose yra kabeliai, kurie yra pritvirtinti prie akyto kilimėlio. Kilimas turi būti išklotas ant grindų, sujungtas su termostatu ir maitinimo šaltiniu.

Nepamirškite, kad nors elektros sistemos yra pigesnės įdiegti ir dėl to mažiau sutrikdoma esama grindų struktūra, tačiau jų eksplotacija yra brangesnė nei drėgnose sistemose.

Kur naudoti grindinio šildymo sistemas.

Grindinis šildymas dažniausiai naudojamas pirmame aukšte, tačiau rekomenduotina naudoti ir kituose aukštuose.

Vandeninės sistemos lengvai montuojamos naujai įrengiant grindis. Elektrinės grindų šildymo sistemos labiau tinkamos esamoms patalpoms, nes elektros tinklinė sistema reikalauja mažesnio aukščio nei vandens sistema, todėl mažiau kinta grindų aukštis.

Yra net elektrinės paklotų sistemos, kurios gali būti naudojamos esant kietosioms grindims. Dėl to lengviau pridėti elektrines sistemas viršutiniuose aukštuose.

Kaip įrengti grindinį šildymą.

Kad jūsų grindų šildymas būtų ekonomiškas ir efektyvus, jūsų namas turi būti tinkamai izoliuotas. Siekiant užkirsti kelią šilumos nuostoliams ir užtikrinti, kad šiluma būtų nukreipta į viršų, reikia įrengti izoliaciją po sistema.

Kaip ir radiatorius, kiekviename kambaryje, kuriame yra šildomos grindys, yra termostatas kuris kontroliuoja grindinio šildymo vožtūvą.

Šiandienos sistemose populiariausias grindinis šildymas iš plastikinių vamzdžių, todėl nėra nutekėjimo pavojaus, nes nėra jokių jungčių – ir sistema apskritai laikoma nereikalinga priežiūrai.

Su grindinio šildymo Sistema gali būti naudojamas bet koks katilas, tačiau didžiausias efektyvumas yra išgaunamas kai šilumos šaltinis šilumos siurblys. Šilumos siurblys ypač efektyvus ruošiant žemų temperatūrų šilumnešį, kuris yra reikalingas grindiniam šildymui.

Įmonė, kuri montuoja grindų šildymą, parinks jums šildymo katilą. Norint įsirengti grindinio šildymo sistemą geriausia kreiptis į profesionalus. Tik jie jums padės parinkti tinkama šildymo sistemos tipą ir šilumos šaltinį. Reikalingas planavimas apima pageidaujamą temperatūrą, lubų aukštį, galimus šilumos nuostolius, reikalingą grindų tipą ir grindinio šildymo skaičiavimą.

Grindų dangų tipai

Grindinis šildymas gali būti naudojamas su visomis dangomis.

AKMENS, KERAMIKOS MEDŽIAGOS

Akmens ir keramikos grindų medžiagos tampa vis populiaresnės. Šildymo laikas su tokiomis dangomis priklauso nuo jų storio. Stori akmens paviršais įšilti užtruks ilgiau, kad pasiektų maksimalią temperatūrą, tačiau kai tik ji pasiekiama, šilumos kokybei nėra jokio skirtumo.

MEDIENA

Grindinį šildymą tinka naudoti su daugeliu rūšių medienos grindų, tačiau dauguma montuotojų nurodo, kad mediena turi bti tinkama grindinio šildymo sistemoms. Grindys turi turėti aukščiausią temperatūros apribojimą (dažniausiai 27 ° C), o kraštuose reikia palikti tarpelį (galite lengvai paslėpti jį grindjuoste ar apdaila).

Svarbu: visada aptarkite pasirinkimus su grindų tiekėju ir šildymo montuotoju prieš pirkdami medžiagas.

VINILAI IR LAMINATAI

Grindinį šildymą galima naudoti su aukštos kokybės vinilu ir laminatu. Tačiau ne visi laminatai ar vinilai yra suderinami su grindiniu šildymu, todėl prieš pradedant montavimą rekomenduojama pasitarti su montuotojais ir dangų pardavėjais.

PASIŪLYMAS!

Užpildykite užklausos formą ir gaukite 10% nuolaidą šilumos siurblio montavimo darbams.

Daugiau skaitykite:

Šildomas veidrodis: kas tai yra ir ar man jo reikia?

Vonios veidrodžiai patys savaime yra prabangos ir komforto simbolis. Kuo jie įspūdingesni, tuo gražiau atrodo vonios kambarys, tuo daugiau laiko praleidžiame vonioje besimėgaudami prausimosi ir grožio procedūromis. Tačiau norint, kad…

Oras – vanduo šilumos siurblių privalumai ir trūkumai

Ar oras – vanduo šilumos siurblys jums tinka? Jūs turite elektrinį arba dujinį katilą ir dideles sąskaitas už šildymą? Pavargote kas dieną prižiūrėti kieto kuro katilą? Ar svarstėte šildymo katilą…

Geoterminis šildymas ir jo kaina

Geoterminis šildymas – ne nauja technologija. Šilumos siurbliai pasaulyje naudojami jau 60 metų. Jie dirba su gamta, o ne prieš ją. Šilumos siurbliai gali šildyti ir vėsinti. Namus, komercinius pastatus…