DVI PRIEŽASTYS RINKTIS ŠILUMOS SIURBLĮ ORAS-VANDUO

Pirmoji – finansinė. Namų šildymas bei karšto vandens ruošimas naudojant šilumos siurblį oras-vanduo yra daug pigesnis. Su NIBE šilumos siurbliais oras-vanduo šildymo kaštus galima sumažinti iki 65%, priklausomai nuo to kur gyvenate, gyvenamosios aplinkos, namo dydžio bei šilumos siurblio ir vėsinimo funkcijos pasirinkimo. Investicijos, lyginant su geoterminiu šilumos siurbliu, yra mažesnės, nes nereikalingas geoterminis gręžinys. Be to, NIBE šilumos siurblių aukštas darbo efektyvumas įtakoja greitą investicijų atsipirkimą. Nuolat kylant energijos kainoms Jūs tikrai nepasigailėsite savo sprendimo įsigyti šilumos siurblį oras-vanduo, teisingiau, jau nuo pirmo mėnesio galėsite džiaugtis sutaupymais. Antroji priežastis, kodėl turėtumėte rinktis šilumos siurblį oras-vanduo, yra ta, kad šie šilumos siurbliai yra draugiški aplinkai. Naudojant natūralią lauko oro šilumos energiją CO2 išskyrimas ženkliai sumažėja, lyginant su tradicinėmis iškastinio kuro šildymo sistemomis.

Realus veikimas esant -25°C lauko temperatūrai

Su NIBE šilumos siurbliais oras-vanduo šildymo kaštus galima sumažinti iki 70%, priklausomai nuo to kur gyvenate, gyvenamosios aplinkos, šilumos siurblio pasirinkimo ir vėsinimo funkcijos pasirinkimo. Oras-vanduo šilumos siurbliai populiariausi ten, kur nėra galimybės įrengti žemės kolektoriaus arba giluminių gręžinių. Šildymui ir karšto vandens ruošimui naudojama lauko oro šilumos energija. Šių šilumos siurblių efektyvumas tiesiogiai priklauso nuo lauko oro temperatūros – kuo temperatūra aukštesnė, tuo pigesne energija aprūpinami namai. Oras-vanduo šilumos siurbliai gali būti naudojami ne tik pastatų šildymui bei karšto vandens ruošimui, tačiau ir patalpų vėsinimui, baseinų šildymui. NIBE oras-vanduo šilumos siurbliai gaminami įvairių modelių bei galingumų, taip užtikrinant visų vartotojų poreikių tenkinimą.

KAIP GAUNAMA ŠILUMA IŠ ŠALTO ORO?

Šilumos siurbliai oras-vanduo perdirba ore susikaupusią šiluminę energiją. Įrengti namo išorėje, šie šilumos siurbliai transformuoja esamą arba naują radiatorinę sistemą į puikią, ekonomišką ir ekologišką šildymo sistemą.

VĖSINIMO GRANDINĖS FUNKCIJA

Kolektoriuje esantis skystis yra išpumpuojamas iš gręžinio ir perduodamas į šilumos siurblį.mKitas skystis cirkuliuoja uždaroje sistemoje šilumos siurblyje. Šio skysčio svarbiausia charakteristika yra jo virimo taškas ir jis yra vadinamas šilumos nešėju. Kai šilumos nešėjas pasiekia garintuvą, kuris gavo energiją iš gręžinio, skystis pradeda garuoti. Garai patenka į kompresorių, kur jie yra suslegiami. Po to, garų temperatūra stipriai pakyla. Šiltas skystis (šilumnešis) patenka į kondensatorių, kuris yra patalpintas vandenyje. Čia šilumos nešėjas atiduoda jame susikaupusią energiją vandeniui ir, vėliau, jo temperatūra krenta ir pastarasis vėl virsta iš garų į skystį. Tuomet šilumnešis pereina per filtrus ir patenka į išsiplėtimo vožtuvą, kur vėl yra sumažinama temperatūra ir slėgis. Šilumnešis pabaigia savo vėsinimo grandinę ir vėl patenka į garintuvą, kur jis vėl yra verčiamas garais, naudojant kolektoriuje sukauptą energiją.
Jei norite gauti konsultaciją dėl geoterminio šildymo įrengimo ir gauti projektinį pasiūlymą susisiekite su mumis!