Kaip išsirinkti tinkamą geoterminio šildymo rangovą? III dalis

Susitikimas objekte

Kai susiaurinote rangovų sąrašą iki 1-3, paprašykite jų pasiūlyti sistemos kainą. Dažniausiai tam reikia susitikti Jūsų statomo namo vietoje. Tai geriausia Jūsų galimybė gauti ekspertų konsultacijas ir pasiūlymus, įvertinti situaciją ir nustatyti ar geoterminė būtų naudingą namui.

Rekomenduoju aptarti šildymo sistemos, geologijos, šilumos nuostolių klausimus. Galite tikėtis, kad rangovai bendraus bendrais terminais ir konkretaus projekto sistemai neduos. Daugumoje rinkų patirtis yra kiekvieno rangovo pranašumas įgautas per ilgus darbo metus. Jų darbo įrodymas būtų atlikti darbai ir konkretūs efektyvumo skaičiai iš kitų objektų. Taip pat jei rangovas teikia serviso paslaugas įrodo, kad jie pasitiki savo darbo kokybe ir nebijo sugrįžti pas klientus garantiniam ir pogarantiniam aptarnavimui.

Nesitikėkite kad susitikimo metų ranovai pateiks konkrečius atsakymus, tačiau turėtų diskutuoti protingai. Konkretūs atsakymą turėtų būti pateikiami projektavimo ir projektinio pasiūlymo rengimo metu.

  • Lauko kontūras:Paklauskite rangovų kokius lauko ko lektorius jie įrenginėja. Įsitikinkite, kad jie patikrino vietovę kur bus gręžiama / kasama. Paklauskite kaip jie parenka kolektoriaus ilgį.
  • Šilumos siurblys: paklauskite kokį šilumos siurblį rekomenduoją Jūsų namui. Ar šilumos siurblys yra žinomas ir sertifikuotas.
  • Šilumos tiekimo sistema:Paklauskite kokią šilumos tiekimo sistemą jums rekomenduoja. Diskutuokite apie kiekvienos sistemos privalumos ir trūkumus. Jei tai rekonstrukcija, kokius pokyčius reikėtų padaryti šildymo sistemoje.
  • Cirkuliaciniai siurbliai:Paklauskite rangovų apie cirkuliacinius siurblius. Koks jų energijos suvartojimas ir patikimumas.
  • Temperatūros:Kokioms lauko temperatūroms esant turėtų įsijungti sistema? Kokioms temperatūroms esant skaičiuojama šilumos siurblio galia?
  • Šilumnešio temperatūros:Šilumnešių temperatūros lauko kontūre ir šildymo kontūre apsprendžia geoterminės šildymo sistemos efektyvumą. Paklauskite rangovų kokių temperatūrų jie tikisi Jūsų objekte.

Pasirinkite rangovą

Lauko kontūras yra investicija, kuri leidžia naudoti atsinaujinančią energiją šildyti ir vėsinti Jūsų namus. Gerai suprojektuota ir sumontuota lauko kolektoriaus sistema gali būti vertingas turtas Jūsų namams.

Jei pasiūlytos sistemos yra vienodos, palyginti pasiūlymus yra lengva – palyginkite kainas ir atsiliepimus apie rangovus. Tačiau dažniausiai taip nebūna. Skirtingi rangovai siūlys skirtingų gamintojų šilumos siurblius su skirtingomis galimybėmis. Vieni gali siūlyti žemė-vanduo sistemą, kiti oras-vanduo, arba vanduo-oras. Galite gauti skirtingas rekomendacijas dėl lauko kolektoriaus. Vieni siūlys horizontalų kolektorių, kiti vertikalų. Dažniausiai viskas susiveda į tas pačias instaliavimo ir eksploatavimo sąnaudas, jei suprojektuotą profesionalių ir patirtį geotermijos srityje turinčių rangovų. Galutinis sprendimas bus nulemtas asmeninio skonio, kainos ir sukurto ryšio su rangovu.

Galutinio sprendimo palengvinimui su rangovu papildomai galite aptarti šiuos klausimus:

  • Detali komponentų specifikacija:Pasiūlymas turėtų būti kiek įmanoma detalesnis. Minimalus pasiūlymas turėtų susidėti iš įrangos pavadinimų, modelių, kolektoriaus ilgių ir tipų, bei cirkuliacinių siurblių pavadinimų.
  • Gręžinių montuotojai:Gręžiniai yra paslėpti darbai, todėl svarbu įsitikinti, kad įmonė atliksianti gręžimo darbus tuti patirtį ir gerą reputaciją. Netinkamai įrengtas gręžinys turės milžinišką įtaką geoterminio šildymo sistemai.
  • Atlikti darbai:Paprašykite rangovų jų atliktų darbų sąrašo. Jei yra galimybė pasiklauskite buvusiųjų klientų nuomonės apie konkretų rangovą ir instaliuotą šildymo sistemą.
  • Garantinis aptarnavimas / servisas:Aptarkite su rangovu garantinio, pogarantinio aptarnavimo klausimus.

Aptarę visus klausimus turėsite gana aiškų vaizdą apie geoterminio šildymo rangovus. Sprendimą nulems pasitikėjimas, kad montuotojas turi reikiamą patirtį atlikti sistemos instaliavimo darbus Jūsų projektui. Atlikti darbai ir klientų atsiliepimai yra būdai įsitikinti kad montuotojų instaliuotos geoterminio šildymo sistemos veikia!

PASIŪLYMAS!

Užpildykite užklausos formą ir gaukite 10% nuolaidą šilumos siurblio montavimo darbams.

Daugiau skaitykite:

Šildomas veidrodis: kas tai yra ir ar man jo reikia?

Vonios veidrodžiai patys savaime yra prabangos ir komforto simbolis. Kuo jie įspūdingesni, tuo gražiau atrodo vonios kambarys, tuo daugiau laiko praleidžiame vonioje besimėgaudami prausimosi ir grožio procedūromis. Tačiau norint, kad…

Oras – vanduo šilumos siurblių privalumai ir trūkumai

Ar oras – vanduo šilumos siurblys jums tinka? Jūs turite elektrinį arba dujinį katilą ir dideles sąskaitas už šildymą? Pavargote kas dieną prižiūrėti kieto kuro katilą? Ar svarstėte šildymo katilą…

Geoterminis šildymas ir jo kaina

Geoterminis šildymas – ne nauja technologija. Šilumos siurbliai pasaulyje naudojami jau 60 metų. Jie dirba su gamta, o ne prieš ją. Šilumos siurbliai gali šildyti ir vėsinti. Namus, komercinius pastatus…